Drzwi zewnętrzne
Drzwi zewnętrzne są najlepszą wizytówką naszego domu. Należy zadbać o to, aby były przedmiotem nie tylko zabezpieczającym wejście do naszego domu, ale powinny być solidne, estetyczne i przykuwające uwagę naszych gości. Drzwi są elementem, który spełnia ważną funkcję użytkową i estetyczną. Wybór materiału budowlanego z jakiego są wykonane nasze drzwi jest dość prosty. Możemy wybrać drzwi drewniane, aluminiowe, PCV. Natomiast wybór wzornictwa jest bardzo bogaty. Producenci drzwi prześcigają się w pomysłach na eleganckie i przykuwające uwagę elementy dekoracyjne. Zdecydować musimy sami, czy bardziej chodzi nam o estetykę drzwi, czy o funkcje zabezpieczające, czasami trudno te dwa elementy pogodzić.

Okna pasywne
Moda na pasywne budownictwo jest coraz bardziej popularne, coraz więcej elementów czy materiałów budowlanych spełnia warunki trwałości i energooszczędności, czyli wymogi, jakie stawia budownictwo pasywne. Na rynku pojawiają się okna drewniane pasywne, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością przegród, dzięki czemu dom może ogrzewany przez takie źródła ciepła jak światło słoneczne i promieniowanie cieplne urządzeń domowych czy mieszkańców. Współczesne okna pasywne doskonale łączą klasyczne wzornictwo z wysokim stopniem termoizolacji. Układ uszczelek skutecznie chroni przed zimnem, wilgocią i ruchem powietrza, daje także izolację akustyczną.

Konserwacja okien
Okna są elementem naszego domu najbardziej narażonym na działanie czynników atmosferycznych. Wystawione są na działanie promieni słonecznych, wiatru mrozu. Ponadto muszą sprostać nagłym mianom temperatur. Spełniając swoje funkcje ona ulegają zużyciu, dlatego tak ważna jest ich konserwacja. Najprostszą czynnością jest mycie wodą z płynem co pozwala na usunięcie osadzającego się kurzu. Konieczna jest także konserwacja okuć i uszczelek, to zadanie lepiej jednak powierzyć fachowcom, gdyż łatwo uszkodzić mechanizmy okienne. Przeglądu okien należy dokonywać najlepiej przed każdą zimą, a nie wtedy, kiedy już się coś zepsuje. Większość materiałów budowlanych czy konstrukcyjnych wymaga co jakiś czas renowacji i konserwacji, dlatego konieczność przeglądu i konserwacji okien nikogo nie powinna dziwić.

Okna aluminiowe
Okna aluminiowe od wielu lat posiadają wielu zwolenników. Nowoczesne okna aluminiowe są lekkie, odporne na czynniki atmosferyczne i korozję, cechuje je też dużą wytrzymałość i plastyczność. Charakteryzują się dużą elastycznością, można je wykonywać we wszystkich kształtach zarówno tradycyjnych jak bardziej skomplikowanych. Aluminium należy do dość ekskluzywnych materiałów budowlanych, dlatego okna aluminiowe można spotkać w budynkach reprezentacyjnych i willach. Oprócz szeregu zalet posiadają jedną poważną wadę są dosyć drogie w stosunku do innych okien.

Okna z fiberglassu
Okna z fiberglassu zdobyły już popularność na świecie, w Polsce są jednak produktem mało znanym i niepopularnym. Okna z fiberglassu są uznawane za najtrwalsze. Fiberglass składa się z żywicy poliestrowej i włókna szklanego jest nowoczesnym, trwałym i odpornym materiałem budowlanym coraz częściej używanym właśnie do konstrukcji okiennych. Nie odkształca się pod wpływem uderzeń czy czynników atmosferycznych. Wytrzymuje temperatury od -40 stopni do +100 stopni Celcjusza. Ten rodzaj okien jest łatwy do utrzymania w czystości i nie wymaga konserwacji. Kolejną zaletą takich okien jest to, że są one cieplejsze od okien drewnianych czy aluminiowych.

Drzwi aluminiowe
Podobnie jak na rynku okien, na rynku drzwi aluminium zalicza się do ekskluzywnych i bardzo wysokiej jakości materiałów. Aluminium posiada wielu cech, które stawiają je na piedestale wśród innych materiałów budowlanych. Drzwi z aluminium cechuje wytrzymałość , trwałość , odporność na czynniki atmosferyczne, elastyczność i doskonała izolacja cieplna. Izolacja cieplna jest zapewniona dzięki termoizolacyjnemu wypełnieniu drzwi. Drzwi aluminiowe doskonale chronią nasz dom przed włamywaczami, trudno sforsować solidną aluminiową konstrukcję, łatwo natomiast zastosować systemy zdalnego otwierania czy

Drzwi wewnętrzne
Drzwi wewnętrzne znajdują się w każdym domu. Głównym zadaniem, jakie spełniają to oddzielanie pomieszczeń domowych i ochrona prze domowymi dźwiękami. Ich głównym walorem jest estetyka. Drzwi wewnętrzne mogą być doskonałym dopełnieniem aranżacyjnym w naszym domu czy mieszkaniu, mogą stanowić element ozdobny, bądź mogą zlewać się z tłem. Ważne jest w przypadku drzwi wewnętrznych podobnie jak wtedy, gdy wybieramy materiały budowlane, aby wybrać drzwi dobrej jakości, wykonane z wysokiej klasy materiałów, które będą trwałe i estetyczne. Należy także zwrócić uwagę na wybór odpowiednich okuć i wybór ładnej, funkcjonalnej klamki.

Drzwi przesuwne
Drzwi przesuwne mogą sprawić, że nasz dom nabierze nowoczesnego wyglądu. Drzwi przesuwne nadadzą nie tylko wyjątkowego charakteru, ale mogą być doskonałym elementem dekoracyjnym. Zazwyczaj drzwi przesuwne wykonane są z estetycznych materiałów budowlanych i są bardzo funkcjonalne. Na rynku można spotkać drzwi przesuwne zewnętrzne jak i wewnętrzne, te ostatnie są bardziej popularne w naszych domach. Największą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, jako elementy mebli w zabudowie. Drzwi mogą być wykonane z różnych materiałów, najbardziej popularne są drzwi drewniane lub szklane, które są doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza.